МАШИНА ЗА ПЕРЕЊЕ АЛИШТА L – 8101N

СПОДЕЛИ

Спецификации

димензии В/Ш/Д

84,50 /59,50 /55,00 cm

вртежи во минута (RPM)

1000 

Капацитет

8 kg

иноксен барабан

51 Л. 

програми

15
 

електронски програматор

копче за контрола на температура

енергетска класа

D

eко систем за заштеда на енергија

заштита против протекување

заштита против пенa

систем за автоматски баланс

√ 

систем за детектирање грешка

детско заклучување

√ 

ОТСТРАНУВАЧКИ ГОРЕН КАПАК

потрошувачка на енергија

194 Kwh/annum

потрошувачка на вода (л/ГОД.)

10224 L/annum

бучност при перење

58 dB

бучавост при центрифугирање

76 dB

брза програма

15 минути на 30 °C

Регулација на вртежи

 √

сензор за половично полнење

√ 

копче за предперење

копче за одложен старт

БЕЗБЕДНА ПРОГРАМА ЗА АЛЕРГИЈА

Top
Added to wishlist!