LED ТЕЛЕВИЗОР 32DF1M1T2S2A-13HD ANDROID

СПОДЕЛИ

Спецификации

Дијагонала

32” (80cm)

Екран

LED

Енергетска класа

A

Резолуција

1366×768 (HD READY)

Тјунер

DIGITALEN DVB-T2/S2

Осветлување

220 CD/M2 +/-10%

Време на одговор

8 MS

Smart

Wireless

ВГРАДЕН

Поврзување

SCART,3 HDMI ВЛЕЗА ,VGA,2 USB ВЛЕЗА, ПОДДРЖУВА CL+, WI-FI

Боја на рамка

ЦРНА, ТЕНКА РАМКА

Брзина

QUAD CORE 1.8GHZ

Меморија

MEMORY ROM 8GB, RAM 1GB

Јазик

МАКЕДОНСКИ; АНГЛИСКИ; ХРВАТСКИ; СРПСКИ

ПОДДРЖУВА АПЛИКАЦИИ НА GOOGLE PLAY

ДАЛЕЧИНСКО

СО ДИРЕКТНО NETFLIX ; YOUTUBE КОПЧЕ

ИНТЕРНЕТ

SMART TV BROWSER (NETFLIX;YOU TUBE; HBBTV ; AMAZON PRIME…)

PVR ФУНКЦИЈА ЗА СНИМАЊЕ НА СОДРЖИНА

ОСТАНАТО

ПОДДРЖУВА БЕЗЖИЧНА ТАСТАТУРА; ХОТЕЛСКИ РЕЖИМ; ПОВЕЌЕЈАЗИЧНО МЕН

Dvb-c

DVB-T2

Звучници

2x10W

ногарки

МЕТАЛНИ СРЕБРЕНИ

Димензии со држач (ШxВxД):

718,6mm x 442,1mm x 86,1mm

Top
Added to wishlist!