LED ТЕЛЕВИЗОР 43DF3PHT2S2A-13FHD ANDROID

СПОДЕЛИ

Спецификации

Дијагонала

43" (109cm)

Екран

LED

Енергетска класа

А+

Резолуција

1920×1080 (Full HD)

Тјунер

DVB-T2/S2

Осветлување

220CD/M2 +/-10%

Време на одговор

8 ms

Smart

Wireless

Вграден

Поврзување

SCART, 3 HDMI ВЛЕЗА, VGA,2 USB ВЛЕЗА, CI+, ИЗЛЕЗ ЗА СЛУШАЛКИ, КОАКСИЈАЛНО AUDIO

Андроид оперативен систем

Android 13

Боја на рамка

ЦРНА ТЕНКА РАМКА

Брзина

QUAD CORE 1.8GHZ

Меморија

MEMORY ROM 8GB, RAM 1GB

Јазик

Македонски; Англиски; Хрватски; Српски

Поддржува апликации на Google Play

ДАЛЕЧИНСКО

СО ДИРЕКТНО NETFLIX ; YOUTUBE КОПЧЕ

ИНТЕРНЕТ

SMART TV BROWSER (NETFLIX;YOU TUBE; HBBTV ; AMAZON PRIME…)

PVR функција за снимање на содржина

Останато

ПОДДРЖУВА БЕЗЖИЧНА ТАСТАТУРА; ХОТЕЛСКИ РЕЖИМ; ПОВЕЌЕЈАЗИЧНО МЕНИ

Dvb-c

DVB-T2/S2

Звучници

2x10W

ногарки

ПЛАСТИЧНИ ЦРНИ

Димензии (ШxВxД):

952.60mm X 539.10mm X 84,40mm

Нето тежина

6,60 kg

Top
Added to wishlist!